Üst Reklam
07 Aralık 2018, Cuma 18:16 | 31555 kez okundu | A+ | A-

TENCEL™ ile Modada Yaprağın İzini Sürün!

Yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ botanik kökenli elyaf, kumaşlara kattığı rahatlık, esneklik, yumuşaklık gibi özelliklerin yanı sıra, başta düşük karbon ayak izi olmak üzere çevreye duyarlı üretim süreciyle de kalpleri kazanıyor. Kişisel ifadeyi özgürleştiren, sürdürülebilir bir tarz için tek yapılması gereken, satın alınan ürünlerin etiketini okumak ve TENCEL™ yazan giysileri tercih etmek!

TENCEL™ ile Modada Yaprağın İzini Sürün!

Günümüz modasında kendini iyi hissetmek ve iyi işler yapılmasına destek olan ürünlere yönelmek de en az iyi görünmek kadar değerli. İşte yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ botanik kökenli elyaf, giysi ve ev tekstili ürünlerine kattığı doğal konforun yanı sıra, doğaya saygılı üretim süreciyle de dikkat çekiyor. Toprakta ve denizde çözünebildiği için doğaya geri karışabilen botanik kökenli elyafın üretiminde, başta düşük karbon izi olmak üzere çevreye duyarlı bir süreç uygulanılıyor.

TENCEL™ kişisel ifadeyi özgürleştiriyor!

Tüketicilerin çevre dostu giyim ve ev tekstili ürünleri bulmak için tek yapması gereken, tercih ettikleri ürünlerin etiketinde TENCEL™ markasını aramak! Hem sağladığı rahatlıkla kişisel ifadeyi özgürleştiren, hem de sürdürülebilir bir yaşam ve giyim tarzına sahip olmak isteyenler, TENCEL™ botanik kökenli elyafla üretilen parçaları tercih ediyor.

TENCEL™ ile üretilen giysiler, nefes alan dokularıyla nemi ve teri kumaşın içerisinde hapsetmeden dışarı atıyor. Giysilere esneklik katan botanik kökenli elyaf, sağlamlığı, renkleri koruyan yapısı ve yumuşaklığı artıran pürüzsüz yapısıyla da gün boyu doğal konforun keyfini yaşatıyor.

Lenzing Grubu

Lenzing Grubu, yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevre dostu ve yenilikçi teknolojilerle kaliteli elyaflar üreten uluslararası bir kuruluştur. Çok çeşitli tekstil ve nonwoven uygulamaların temelini oluşturan bu elyaflar, endüstriyel çözümlerde iş kıyafetleri ve koruyucu giysilerde de kullanılmaktadır.

Lenzing kalitesi ve yenilikçi gücü, ağaç bazlı selüloz elyafta global standartları oluşturmaktadır. 80 yıllık deneyime sahip Lenzing Grubu, dünyada ağaç bazlı selüloz elyaf neslinin her üçünü de önemli miktarlarda üreten tek şirkettir. Ürünleri şu markalar altında pazarlanmaktadır: Tekstil uygulamaları için TENCELTM  nonwoven için VEOCELTM ve diğer alanlarda özel elyaf çözümleri ve ürünleri için LENZINGTM.  REFIBRATM geri kazanım teknolojisi gibi inovasyonlar, tespit edilebilir LENZINGTM ECOVEROTM  markalı viskon elyaflar ve TENCELTM   Luxe markalı liyosel filament iplik, Lenzing'i global bir inovasyon lideri yapmaktadır.

Lenzing Grubu’nun başarısı, inovasyon, teknoloji ve kalitede liderlikle birleşen müşteri odaklılığına dayanmaktadır. Lenzing, çok yüksek çevre standartlarına ve sürdürülebilir yönetim ilkelerine bağlıdır. Sektörünün en sürdürülebilir şirketi olarak, iş süreçleri için aldığı çok sayıda uluslararası sürdürülebilirlik sertifikası ile bu bağlılığını kanıtlamıştır. Lenzing Grubu, ana faaliyet kolu olan elyafların yanında mühendislik ve fabrika inşaatı alanlarında da faaliyet göstermektedir.

TENCEL™ Nedir?

TENCEL™, Lenzing Grubu’nun giyim ve ev tekstilindeki ürün tekliflerini kapsayan özel tekstil  markasıdır. TENCEL™ ürün markası portföyü, ayırt edici günlük kullanım ve uygulamalara hitap eder ve sürdürülebilirlik, işlevsel faydalar ve doğal konfor açısından devrim niteliğinde yeni bir adımı tarif eder. TENCEL™ bünyesindeki ürün markaları; TENCEL™ Active, TENCEL™ Denim, TENCEL™ Home, TENCEL™ Intimate ve TENCEL™ Luxe’ten oluşmaktadır.

Botanik kökenli ve doğada çözünür TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell elyaflar, kumaşlarda kullanıldığında nefes alabilirliğini arttırabilir ve minimum statik yük oluşturur. TENCEL™ Modal ve Lyocell elyaflardan yapılan kumaşlar pürüzsüzlüğü, uzun süre dayanan yumuşaklığı, canlı ve daha kalıcı renkleriyle ciltte nazik bir dokunuş hissi bırakır. Nem yönetimi sayesinde TENCEL™ Lyocell elyaflar, nemi etkin bir şekilde emer. Elyaf yüzeyinde daha az nem birikmesi sayesinde, TENCEL™ Lyocell elyaflar bakteri oluşumuna daha az elverişli bir ortam oluşturur ve daha hijyenik özellikler sunar. Elyafların nem yönetimi ve ısı düzenleme özellikleri, TENCEL™ Home ve TENCEL™ Active markalı kumaşlarda mevcuttur.

TENCEL™ markası altında kullanılan elyaflar, Lenzing Ağaç ve Hamur Politikasının katı yönergelerine uygun olan sertifikalı ve kontrollü kaynaklardan elde edilir. Yani her ikisi de selülozik elyaf olan TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell, çevreye duyarlı üretim süreçleriyle üretilir ve doğada çözünür ve gübreleşebilir niteliktedir. TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell, ABD Tarım Bakanlığı’nın BioPreferred® Programına seçilmiştir.

 

Lenzing Grubu 2017 Yılı Rakamları:

Gelirler: 2.26 milyar EUR

Üretim kapasitesi: 1.009.000 ton Çalışan sayısı: 6.488

TENCELTM, VEOCELTM, LENZINGTM, REFIBRATM, ECOVEROTM  Lenzing AG'nin markalarıdır.

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Alt Reklam
yukarı çık
UA-129422814-1