Üst Reklam
11 Aralık 2018, Salı 19:28 | 31916 kez okundu | A+ | A-

Eskişehirli çocuklar ‘Garanti ile Geleceği Kodla’dı

Garanti Bankası’nın çocukları dijital çağın gereksinimlerine daha donanımlı hazırlamaya destek olmak amacıyla Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Garanti ile Geleceği Kodla’ projesiyle Eskişehirli çocuklarla buluştu.

Eskişehirli çocuklar ‘Garanti ile Geleceği Kodla’dı

Dijital okuryazarlığın temel bir beceri olarak kabul edildiği günümüzde, yeni nesillere 21. yüzyıl becerilerini kazandırmayı hedefleyen faaliyetlere önem veren Garanti Bankası’nın, Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile 2016 yılında hayata geçirdiği ‘Garanti ile Geleceği Kodla’ projesi, yeni dönem eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Çocukların dünyasını teknoloji ile zenginleştiren atölyelerde uygulanan kodlama ve robotik gibi eğlenceli içerikler aracılığıyla, onlara günümüz için gerekli olan yetkinlikleri kazandırmayı hedefleyen proje kapsamında, 1–2 Aralık’ta Cevat Ünügür İlkokulu’nda Eskişehirli çocuklar ve ailelerin katılımıyla eğitim gerçekleştirildi.

2018 yılı eğitimleri yeniliklerle devam ediyor

Çocuklar, atölyelerde birebir eğitim materyalleri ve eğitmenler eşliğinde aldıkları eğitim sayesinde, bir probleme çözüm bulmayı eğlenceli bir şekilde öğrenme imkanı buldular. Aynı zamanda algoritmik düşünce yapısını deneyimleyerek hayal ettiklerini somutlaştırmanın bir yolu olduğunu keşfeden öğrenciler, bir ürün tasarlama ve ekip çalışması ile bunu hayata geçirme şansını da yakaladılar.  Bunun yanı sıra çocuklar atölye çalışmalarında eğitim görürken anne babalar da “Dijital çağda çocuk yetiştirmek” temalı seminere katılarak destek aldılar.

‘Garanti ile Geleceği Kodla' projesinin bu yılki en önemli yeniliklerinden biri de çocukların yanı sıra projeye öğretmenlerin de dahil edilmesi oldu. Öğretmenler önce online sonra da yüz yüze eğitimler alarak, sınıflarında da benzer uygulamaları hayata geçirebilecek ve eğitime katılan öğrencileriyle projeler geliştirebilecek bilgi birikimine sahip oldular.

Vizyoner ve yaratıcı bir yeni nesil için ‘Garanti ile Geleceği Kodla’

Dijital okuryazarlığın temel bir beceri olarak kabul edildiği günümüzde, yeni nesillere 21. yüzyıl yetenek ve becerilerini kazandırmayı hedefleyen faaliyetlere son derece önem verdiklerini belirten Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Nitelikli eğitim, Garanti Bankası’nın topluma değer yaratma anlayışı çerçevesinde uzun yıllardır en fazla önem verdiği ve katkı sağladığı alanların başında geliyor. Dijitalleşmeyi temel stratejisi kabul eden bir kurum olarak, iç süreçlerimizden müşterilerimize dokunduğumuz her noktada, hayata geçirdiğimiz her türlü toplumsal fayda projesinde her zaman öncü ve yenilikçi çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda teknoloji ile iç içe yaşayan Z kuşağının da erken yaşlardan itibaren programlama dilinin temel prensiplerini öğrenmesi ve ‘Tasarım Odaklı Düşünme’ becerisi kazanması, donanımlı nesiller yetişmesi açısından büyük önem taşıyor. Türkiye’nin farklı coğrafyalarından yüzlerce çocuk ve ailelerine ulaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yüzlerce çocuğa ulaştığımız bu projede bu yıl öğretmen eğitimlerimiz aracılığıyla projenin etki alanını daha da genişletiyoruz.” dedi.

Yeni neslin kodlama bilgisini içselleştirerek, vizyoner ve yaratıcı bir geleceğe yol almasına katkı sağlamayı hedefleyen ‘Garanti ile Geleceği Kodla’nın yeni dönemdeki durakları Eskişehir’den sonra, Bursa, İzmir ve Samsun olacak.

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Alt Reklam
yukarı çık
UA-129422814-1